Zuzana - Arteterapie

Ing. Zuzana Zachová, MAS

Ráda maluji, experimentuji s výtvarnými technikami, ráda sportuji, cestuji a na cestách žiji v přírodě v blízkosti skal. Věnujeme se oba s manželem horolezení. 

Při malbě se mi velice líbí techniky arteterapie. Vyhledala jsem si pro získání kvalifikace školu v Berlíně, která se zabývá arteterapií ve formě výtvarné exprese. Základem tohoto přístupu je terapeutický účinek malby, techniky naladění skupiny na výtvarné dílo, ponoření se do vizuálních představ s důrazem na prožitek malby samotné. Podstatou přístupu je, že se obrazy neinterpretují, i když klient sám v nich může spatřit něco nového.

Člověk se může nechat unášet fantazií do jiného světa, který pak výtvarně ztvárňuje. Maluje se tak podle představ, rozvíjí se fantazie, představivost, kreativita. Vznikají tak velmi zajímavé obrazy, ale ještě důležitější je, že techniky vedou k hluboké aktivní relaxaci, nabíjejí, pomáhají získávat radost ze života. 

Zajímavá je také kombinace arteterapie s autogenním tréninkem, který prohlubuje účinek relaxace nebo kombinace s aromaty, s hudbou ad. vjemy, které umocňují prožitek z malby. Ať již byste rádi vyzkoušeli nový způsob malby nebo si přejete odpočinout či vyzkoušet terapeutický účinek arteterapie, každý si v tom najdete své :-)

Další informace o mě se můžete dočíst na stránce: zuzanazachova.cz.


Certifikát


Německého institutu pro relaxační techniky a komunikaci

potvrzuje 
paní 

Zuzaně Zachové 

ukončení vzdělání k získání kvalifikace

ARTETERAPEUTA A 
KREATIVNÍHO TERAPEUTA

získaného během vzdělávacího programu 

Arteterapie a kreativní terapie 2018.

Vzdělání zahrnuje dodatečnou kvalifikaci
Lektorka autogenního tréninku (32 výukových hodin)
Celkem bylo absolvováno 133 výukových hodin.

Berlín, 28.9.2018.