PLÁNOVANÉ WORKSHOPY

Den uměleckých terapií v ART MUNDO - jaro 2020 - přijďte si vyzkoušet muzikoterapii, hlasovou terapii a arteterapii během jednoho dne. Omezený počet míst, zarezervujte si své místo dopředu.

Máme pro Vás připravenou celou řadu zajímavých workshopů. Od experimentálních tiskových technik a linorytu, přes malování a modelování hrou, tvorbu zápisníku/cestovního deníku, po muzikoterapii. 

Také si můžete objednat workshop jen pro Vaši skupinu. Na výběr máte od prohlídky galerie s kreativním workshopem, po workshopy modelování a keramiky, arteterapie. Tyto workshopy si můžete objednat např. pro teambuilding, netradiční oslavu nebo pro školní skupinu.

Celostní muzikoterapie

V celostní muzikoterapii používáme rámové (šamanské) bubny vyrobené v muzikoterapeutické kvalitě v Čechách, perkusní nástroje z celého světa. Uslyšíte i nástroje jiné - například ústní harfu, tibetské misky, buben džembe, gong, frčák a samozřejmě hlas. Nástroje jsou v přirozeném ladění. Proto mohou hrát všichni spolu a nemusí nic umět.

Linoryt, experimentální tiskové techniky, vazba zápisníku.

Lektorka Marta Červáková Vás na svých workshopech seznámí s grafickými technikami od jednoduché frotáže přes materiálový tisk po linoryt. Připravila pro Vás dva na sebe navazující krátké kurzy, které můžete navštívit i samostatně. A sobotní workshop tvorby diáře, zápisníku nebo cestovního denníku.

Malování a modelování hrou

Kurz využívající arteterapeutických technik pro navození nového rámce prožitku při malbě, doplněný o modelování. K rozvoji kreativity, odstranění zábran výtvarného vyjádření, k získání radosti z vlastní tvorby a objevení vnitřního hravého a tvůrčího dítěte.

Najděte se v mandale

Přijďte na sobotní workshop Najděte se v mandale. Dozvíte se něco o mandalách. Výtvarně ztvárníte svou vlastní mandalu. Na program je zařazená meditace s mandalou. A na závěr si vytvoříte léčivou mandalu pomocí minerálů.

Prožitková sobota

Prožitková sobota s jógou, prožitkovým malováním a muzikoterapií. Přijďte si odpočinout, protáhnout tělo, zrelaxovat, zamalovat si a zabubnovat na šamanské bubny a zahrát si na další muzikoterapeutické hudební nástroje. Program: 9:15 - 9:30 příchod a přivítání 9:30 - 10:45 jóga: úvodní krátká meditace a pranajáma, Hatha jóga, práce se ženskou energií (v případě účasti pouze žen), závěrečná relaxace - shavásána. 11:00 - 12:30 prožitkové malování 12:30 - 14:00 pauza na oběd 14:00 - 15:30 muzikoterapie 15:45 - 16:15 jóga: protažení, procvičení 16:30 - 18:00 prožitkové malování Adresa: Mateřské centrum, nám. 17. listopadu 493, Benátky nad Jizerou Datum: 14.3.2020 9:15 - 18:00 Cena: 1200 Kč/dospělý (dítě starší 8 let 750 Kč, senior 900 Kč) Lektoři: jóga - Markéta Hájková - lektor jógy s nejvyšší certifikací, získanou v Indii a Nepálu malování - Zuzana Zachová @ZuZa_arteterapie muzikoterapie - Daniela Jeníčková - celostní muzikoterapie Pro přihlášení a objednávku stačí vyplnit tuto přihlášku: https://forms.gle/s4UqfL179E7SXJwp9 a zaplatit na účet v ní uvedený.

1 200,00 Kč

Prožitkové malování - Milovice

Prožitkové malování v Rodinném centru Milovice Adresa:  Rodinné centrum Milovice, Komenského 581, Milovice - Mladá (autobusová zastávka Armádní, poté pěšky okolo ZŠ Juventa, do kopce ulicí Komenského) https://mapy.cz/zakladni?x=14.8653239&y=50.2251708&z=17&source=addr&id=11290546 Datum: 7.3.2020 10 - 12 hod Cena: 300 Kč/dospělý (dítě starší 8 let 170 Kč, senior 240 Kč). V ceně jsou zahrnuty výtvarné potřeby. Relaxačně zážitková lekce arteterapie , ve kterém si budete moct vyzkoušet různé malířské techniky (pastel, akryl, akvarel) a najdete inspiraci v sobě samotných díky arteterapeutickým technikám. Podpoříme smysly, probudíme fantazii. Lekce probudí vaši tvořivost a radost z tvorby. Přijďte se ponořit do malby a užít si to, nezávisle na tom, jaké dovednosti nyní máte. Lekce je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé malíře. Při prožitkovém malování pracujeme s našimi představami, které rozvíjím a stimuluji různými podněty. Využívám při tom arteterapeutických technik. Lekce arteterapie působí přirozeně terapeuticky díky stimulaci smyslů a prožitků malby, přestože je určena pro širokou veřejnost a jejím cílem není terapie, ale prožitek malby. Probíhá v příjemné atmosféře. Nedochází k hodnocení ani interpretaci děl. Během lekce budete přirozeně rozvíjet své výtvarné schopnosti tím, že budete malovat, zároveň Vám poradím, pokud o to budete mít zájem. K dispozici budou veškeré výtvarné potřeby, a tak se budete moct seznámit s technikou malby pastelem, akvarelem, akrylem a vyzkoušet si experimentovat. Pokud již malujete, bude Vás bavit volnost tvorby, napojení se na své pocity, rozvoj fantazie a rozvoj dovednosti malovat podle fantazie. Na své si přijdou i rodiče/prarodiče s dětmi. Lektor: Zuzana Zachová @ZuZa_arteterapie Pro přihlášku a objednávku stačí vyplnit tento formulář: https://forms.gle/HVEPFeLQ2gfBhYWY7  a uhradit platbu na účet v přihlášce uvedený.

300,00 Kč

Den uměleckých terapií

Přijďte si odpočinout a nasát novou energii při celostní muzikoterapii s Danielou Jeníčkovou a podpořte svou kreativitu, hravost a radost ze života při prožitkovém arteterapeutickém malování se Zuzanou Zachovou a při dramaterapii s Terezou Kožíkovou . Zatím nezávazně a předběžně se můžete přihlásit na celý den nebo jednotlivé workshopy. Den uměleckých terapií můžete využít v rámci osobního rozvoje, prevence syndromu vyhoření nebo inspirace pro aktivizační činnosti v sociálních službách. Nabízíme všem pracovníkům přímé péče získat vhled do uměleckých terapií během jednoho dne. Nabídka je vhodná pro aktivizační pracovníky, ergoterapeuty, sociální pracovníky, ale i pracovníky v sociálních službách. Pracovníci v pomáhajících profesích zde mohou načerpat inspiraci pro přímou práci s klienty a zároveň si díky uměleckým terapiím najít možnost jak preventivně pracovat sám se sebou, aby se nedostavil syndrom vyhoření. Během artererapeutického workshopu budou nejprve vysvětleny techniky arteterapie používané při výtvarné expresi (přístup bez interpretací děl), další část bude sebezkušenostní, zážitková. Cena za 3 workshopy: 1700 Kč, včetně výtvarného materiálu a zapůjčení muzikoterapeutických nástrojů. Cena za 1 workshop 600 Kč. Adresa:  Praha, bude upřesněno. Termín: bude upřesněn. Podzim 2020 sobota nebo neděle: 9 do 18:30. Program: 9 - 12 Celostní muzikoterapie s Danielou Jeníčkovou 13 - 15:30 Arteterapie se Zuzanou Zachovou 16 - 18:30 Dramaterapie s Terezou Kožíkovou Délka workshopů: 8 hodin celkem

1 700,00 Kč

Malování a modelování hrou - volný ateliér

Volný ateliér. Poskytneme Vám prostor pro malování a modelování, výtvarné potřeby a podpoříme Vaši představivost. Přijďte si vyčistit svou hlavu malbou a modelováním v příjemném kreativním prostředí a kolektivu. Termín: každý čtvrtek, dle dohody, v čase 16 - 21 hod Adresa: Jungmannova 17, Praha 1 (zastávka Vodičkova) Délka lekce : dle Vaší chuti Cena : 125 Kč/hod včetně materiálu (100 Kč/hod od 3. hod) Lektor:  Katerina Bohac Linares nebo Zuzana Zachová

125,00 Kč

Guitar Workshop: Contemporary Styles and Genres

Guitar Workshop: Contemporary Styles and Genres - Level 1 / Kytarový workshop: současné styly a žánry - úroveň 1 Learn to execute the most important styles of Contemporary Popular Music (Funk, Blues, Rock, Pop, R&B, Fusion and Latin) and to create mechanisms that allow you to develop in a self-sustaining way in your environment. Naučte se nejdůležitější současné styly populární hudby: Funk, Blues, Rock, Pop, R&B, Fusion and Latin. Workshop bude veden angličtině, možnost překladu zajištěna. Academic Description Practical and theoretical application of the most important styles of Contemporary Popular Music such as funk, blues, rock, pop, fusion, R&B, folk, bossa-nova, samba and are montuno. Development of accompaniment and interpretation techniques characteristic of each style. Theoretical analysis of the scale-chord relationship, conventional harmony, voicings and incorporation of different improvisation techniques to build a single one within each style. Study of fingering techniques to acquire cleanliness and fluidity on the guitar fingerboard. Workshop Objectives This activity will initially provide the necessary tools to develop yourself as part of the rhythm section within an ensemble. Improve your technique and develop your own style under the supervision of an instructor who will guide you in your learning process. Learn to use theory and harmony in a practical way to build new chords and accompaniment forms for each musical style. Know the distinctive characteristics and vocabulary of each style to develop a single. Learn new execution techniques under a structured methodology designed to obtain better results. This workshop is designed so that as a guitarist you expand your panorama as a performer and contemporary musician. Develop the musical performance collectively among the participants based on melodic chords and interactions, demonstrating social - artistic integration, and stimulating auditory training as a soloist or accompanying guitarist. Academic Requirements At least one year of experience with the instrument, the ability to play basic scales and chords, and have elementary knowledge of musical notation. Date and time: spring 2020 according to agreement. Duration: 2 hours Price: 400 Kč Place: ART MUNDO, Jungmannova 17, Prague 1 With: Alfredo Dubal Rivera Languages: Alfredo speaks English, Spanish and Italian. Zuzana speaks English, German, Spanish and Czech. And the music is international :-) Accompanied by: Zuzana Zachová - organisation and translation to Czech /  / Spolu se Zuzanou Zachovou, která zajistí organizaci a komunikaci v ČJ. ----- See more about Alfredo: Alfredo is a great musician, coming from Venezuela, living in Italy and currently moving to Prague. We are happy to introduce you new workshops with him. Alfredo plays greatly guitar, violin and is experienced in leading orchestras as well as school and children music groups. He also shows his skills as a multi - instrumentalist, playing the violin, guitar, venezuelan cuatro, piano, latin percussion, thus complementing the vocal and interpretive versatility with absolute harmonic criteria. https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=yi6gbMV3pu0 https://www.youtube.com/watch?v=2HAoztTbhu4 Improvisation:  https://www.youtube.com/watch?v=qp4uwC1Z6BA

400,00 Kč

Muzikoterapie - workshop

Celostní muzikoterapie pro Vás Máte málo času odpočívat? Chcete zažít muzikoterapii a její působení hudebními nástroji? Vyzkoušejte celostní muzikoterapii. Nechte na sebe působit rytmus a vibrace hudebních nástrojů včetně alikvotních tónů, které zklidňují a léčí. Můžete jen poslouchat, ale můžete být i aktivní. Ovšem nic není povinné. Mluvíte-li , můžete zpívat, ale i ti co nemluví, mohou. Rytmus je vám dán tepem srdce. Kdo je schopen se hýbat, může hrát na hudební nástroje. Ten kdo schopen není, je také účastníkem celostní muzikoterapie. Celostní muzikoterapie Lubomíra Holzera je pro všechny vhodná. Nikdo se nemusí bát, že mu něco nejde, neumí, stydí se. Můžete si vybírat nástroje, ale může používat jen to, co má stále u sebe - ruce, nohy, hlas. Celostní muzikoterapie pomáhá k odpočinku, léčení a přináší radost. Setkání je určené pro každého. Těším se na Vás. Daniela Jeníčková Termín: 15.3. neděle, 9 - 12 hod Adresa: Latin Art Gallery. Jungmannova 17, Praha 1 (Zastávka Vodičkova). Délka workshopu: 3 hod Cena:  600 Kč vč. zapůjčení šamanských bubnů a jiných muzikoterapeutických nástrojů

600,00 Kč

  WORKSHOPY NA OBJEDNÁVKU

  Co můžete zažít nového?

  Prožitkové malování - soukromá skupina

  Darujte svým blízkým zážitek ve formě Prožitkového malování, které bude pro uzavřenou skupinu 2 - 8 osob, které vybere obdarovaný. Malovat budeme s vůní nebo hudbou, využijeme arteterapeutických technik pro navození kreativní nálady a fantazie. Vytvoříme Vám dárkový poukaz na míru na jméno obdarovaného. Všechna vytvořená díla si odnesete domů a mohou Vám zdobit byt. Vaše zážitky zachytíme na profesionální fotokameru a fotografie Vám poskytneme v elektronické podobě. Délka workshopu: 2 hod Cena: 2000 Kč. V ceně je výtvarný materiál a občerstvení. Výtvarný materiál:  akrylové, akvarelové barvy, tempery, vodovky, pastel a různé druhy papírů, případně hlína na modelování a mnoho dalšího. Občerstvení: pohostíme Vás čajem, kávou a drobným občerstvením jako jsou sušenky nebo ovoce. Termín:  dle objednání leden - březen 2020 nebo červenec - prosinec 2020. Vyučující: Zuzana Zachová Místo - vyberte si: Latin Art Gallery - Praha 1, Restaruace Jíme ještě lépe - Praha 9 - Horní Počernice, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou.

  2 000,00 Kč

  Guitar Workshop: Contemporary Styles and Genres

  Guitar Workshop: Contemporary Styles and Genres - Level 1 / Kytarový workshop: současné styly a žánry - úroveň 1 Learn to execute the most important styles of Contemporary Popular Music (Funk, Blues, Rock, Pop, R&B, Fusion and Latin) and to create mechanisms that allow you to develop in a self-sustaining way in your environment. Naučte se nejdůležitější současné styly populární hudby: Funk, Blues, Rock, Pop, R&B, Fusion and Latin. Workshop bude veden angličtině, možnost překladu zajištěna. Academic Description Practical and theoretical application of the most important styles of Contemporary Popular Music such as funk, blues, rock, pop, fusion, R&B, folk, bossa-nova, samba and are montuno. Development of accompaniment and interpretation techniques characteristic of each style. Theoretical analysis of the scale-chord relationship, conventional harmony, voicings and incorporation of different improvisation techniques to build a single one within each style. Study of fingering techniques to acquire cleanliness and fluidity on the guitar fingerboard. Workshop Objectives This activity will initially provide the necessary tools to develop yourself as part of the rhythm section within an ensemble. Improve your technique and develop your own style under the supervision of an instructor who will guide you in your learning process. Learn to use theory and harmony in a practical way to build new chords and accompaniment forms for each musical style. Know the distinctive characteristics and vocabulary of each style to develop a single. Learn new execution techniques under a structured methodology designed to obtain better results. This workshop is designed so that as a guitarist you expand your panorama as a performer and contemporary musician. Develop the musical performance collectively among the participants based on melodic chords and interactions, demonstrating social - artistic integration, and stimulating auditory training as a soloist or accompanying guitarist. Academic Requirements At least one year of experience with the instrument, the ability to play basic scales and chords, and have elementary knowledge of musical notation. Date and time: spring 2020 according to agreement. Duration: 2 hours Price: 400 Kč Place: ART MUNDO, Jungmannova 17, Prague 1 With: Alfredo Dubal Rivera Languages: Alfredo speaks English, Spanish and Italian. Zuzana speaks English, German, Spanish and Czech. And the music is international :-) Accompanied by: Zuzana Zachová - organisation and translation to Czech /  / Spolu se Zuzanou Zachovou, která zajistí organizaci a komunikaci v ČJ. ----- See more about Alfredo: Alfredo is a great musician, coming from Venezuela, living in Italy and currently moving to Prague. We are happy to introduce you new workshops with him. Alfredo plays greatly guitar, violin and is experienced in leading orchestras as well as school and children music groups. He also shows his skills as a multi - instrumentalist, playing the violin, guitar, venezuelan cuatro, piano, latin percussion, thus complementing the vocal and interpretive versatility with absolute harmonic criteria. https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=yi6gbMV3pu0 https://www.youtube.com/watch?v=2HAoztTbhu4 Improvisation:  https://www.youtube.com/watch?v=qp4uwC1Z6BA

  400,00 Kč

  Experience the music

  Experience the music is a workshop for a group of students, who want to experience music with a professional musician. Students can sing, use hands or musical instruments provided by the school. Date: according to agreement Time: 2 hours Price: 2000 Kč for a group of students (max 10) Instruments: Instruments are not provided by ART MUNDO. Students can bring their own instruments or instruments owned by the school can be used, if the school can provide them. Place: at the schools land or in ART MUNDO With: Alfredo Dubal Rivera Alfredo is an Orchestral trainer and musician. See: https://youtu.be/XCs5k4PQogY Languages: Alfredo speaks English, Spanish and Italian.  ----- See more about Alfredo: Alfredo is a great musician, coming from Venezuela, living in Italy and currently moving to Prague. We are happy to introduce you new workshops with him. Alfredo plays greatly guitar, violin and is experienced in leading orchestras as well as school and children music groups. He also shows his skills as a multi - instrumentalist, playing the violin, guitar, venezuelan cuatro, piano, latin percussion, thus complementing the vocal and interpretive versatility with absolute harmonic criteria. https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=yi6gbMV3pu0 https://www.youtube.com/watch?v=2HAoztTbhu4 Improvisation: https://www.youtube.com/watch?v=qp4uwC1Z6BA

  2 000,00 Kč

  Kreativní teambuilding - soukromá skupina

  Workshop na objednávku pro skupinu, která chce zažít něco nového. Vhodné jako teambuilding, netradiční oslavu, setkání s přáteli. Budeme malovat, modelovat nebo obojí a využijeme pro rozvoj představivosti a kreativity techniky arteterapie. Vhodné i pro výtvarné začátečníky. V případě oslavy navíc možnost zajistit na objednávku šampaňské nebo víno. Termín: dle dohody Délka workshopu: 2 hod, možnost více lekcí Cena:  3500 Kč pro celou skupinu (až 12 osob). V ceně je výtvarný materiál a drobné pohoštění jako je káva, čaj, sušenky nebo ovoce. Vyučující: Zuzana Zachová Adresa:  vyberte si - Latin Art Gallery. Jungmannova 17, Praha 1 (Zastávka Vodičkova). Praha 9 - Horní Počernice. Benátky nad Jizerou. Mladá Boleslav.

  3 500,00 Kč

  Návštěva galerie a kreativní seminář - celá skupina

  Máte chuť zažít komentovanou prohlídku naší galerie s následným malováním a nebo modelováním pod vedením Kateřiny Bohac Linares? Prohlídky jsou možné na objednávku dle dohody, pro skupiny 10-15 lidí. Každá prohlídka s kreativním seminářem trvá přibližně 120 minut. Zahrnuje příslušný výklad k vystaveným dílům. Poté následuje tvůrčí část, kdy se návštěvníci zúčastní workshopu malby/keramiky. V návštěvě je zahrnutý pracovní materiál. Cena: 2000 Kč/max 10-15 os., zahrnuje materiál Prohlídka galerie s: Kateřinou Bohac Linares Adresa: Latin Art Gallery. Jungmannova 17, Praha 1 (Zastávka Vodičkova).

  2 000,00 Kč

  Arteterapie pro školy - workshop - celá skupina

  Arteterapeutický workshop pro děti a mladé lidi (žáky a studenty), kteří chtějí se svým školním kolektivem tvořit, malovat, modelovat... Techniky arteterapie rozvíjí vztahy v kolektivu, působí preventivně proti šikaně, rozvíjí sociální schopnosti a dovednosti ve skupině i uvědomění si vlastní hodnoty v týmu. Cílem kurzu je naučit se spolu radovat, tvořit, lépe vycházet, zažít spolu něco nového, poznat kolektiv v jiném prostředí a zároveň se bavit výtvarnou činností. Termín: dle dohody Délka workshopu: 2 hod, možnost více lekcí Cena: 2000 Kč za celou skupinu (max 10 osob), včetně materiálu  Vyučující: Zuzana Zachová

  2 000,00 Kč

  Keramika pro školy - workshop - celá skupina

  Keramické dílny jsou určeny dětem a mladým lidem, kteří se chtějí naučit umění modelování, aby zlepšili své motorické dovednosti. Na výběr je z uceleného kurzu o 10 lekcích nebo z jednodenního workshopu pro skupinu 10-15 žáků nebo studentů. Termín: dle dohody Délka workshopu:  2 hod, možnost více lekcí Cena:  2000 Kč za celou skupinu (max 10-15 osob), včetně materiálu Vyučující: Kateřina Bohac Linares

  2 000,00 Kč