Maluj s malířem

Lekce malby pod vedením akademického malíře Lukáše Junka s uměleckým jménem Ogle Yamni jsou určeny pro ty, co již nějaký čas malují a chtějí se pod odborným vedením zdokonalovat. Lekce jsou vhodné spíše pro pokročilé až středně pokročilé malíře. Pokud však s olejomalbou teprve začínáte, můžete se také přihlásit. Jen to uveďte v poznámce k objednávce.

Ogle maluje primárně olejovými barvami a zná i techniky starých mistrů používané v restaurátorství. Může Vám poradit, jak posunout Vaši techniku olejomalby způsobem, který by Vás nenapadl. Pokud chcete malovat akrylem nebo akvarelem, také je to možné.

Každý malíř v kurzu bude pracovat na svém díle a svém motivu a Oglé jej bude malbou provázet k lepšímu výsledku. Zároveň se v kurzu budou probírat témata, která vyvstanou z potřeby účastníků kurzu pro zlepšení malířských dovedností. Např. malé povídání o kompozici, perspektivě, základ teorie barev, jak vytvořit prostor v obraze a jak např. vytvořit plastický dojem v obraze.

Přineste si s sebou malířské potřeby a malířský stojan, případně stojan na stůl, který můžete po dobu kurzu mít uschovaný v prostorách KKC HP. Připravte si 1. hodinu námět na malbu. Vhodným námětem pro první obraz v kurzu je krajina, může to být ale i jiný libovolný námět. Projistotu si připravte 2-3 náměty, aby bylo z čeho vybírat. Můžete ale také začít již rozpracovaným obrazem nebo přinést hotový obraz a Oglé vám poradí, jak jej vylepšit, pokud bude třeba :-)

Kurz bude probíhat v malé skupě min 3 - max 10 osob a je možné po dohodě s lektorem domluvit v návaznosti na kurz ještě individuální konzultační hodiny.

Vyučující: akademický malíř Lukáš Junek s uměleckým jménem Ogle Yamni

Termín: každé pondělí od 20.1. do 24.2. 17:30 - 20:30. Možnost účasti po jednotlivých lekcích nebo předplatné min o 4 lekcích při pravidelné docházce 1 x týdně.

Délka kurzu: 6 lekcí, 1 lekce 3 hod

Cena: 500 Kč. Při předplatném 450 Kč/lekce.

Adresa: Místní veřejná knihovna a Komunitní centrum, Náchodská 754, Praha 9 - Horní Počernice

500,00 Kč
Please select variants first