Maluj s malířem

Horní Počernice

Tento kurz bude znovu v nabídce od podzima 2020 (říjen - únor).

Kurz malby pod vedením akademického malíře Lukáše Junka s uměleckým jménem Ogle Yamni. Kurz je určený pro ty, co již nějaký čas malují a chtějí se pod odborným vedením zdokonalovat. Je vhodný spíše pro pokročilé a středně pokročilé malíře. Pokud však s olejomalbou teprve začínáte, můžete se také přihlásit. Jen to uveďte v poznámce k objednávce.

Ogle maluje primárně olejovými barvami a zná i techniky starých mistrů používané v restaurátorství. Může Vám poradit, jak posunout Vaši techniku olejomalby způsobem, který by Vás nenapadl. Pokud chcete malovat akrylem nebo akvarelem, také je to možné.

Každý malíř v kurzu bude pracovat na svém díle a svém motivu a Oglé jej bude malbou provázet k lepšímu výsledku. Zároveň se v kurzu budou probírat témata, která vyvstanou z potřeby účastníků kurzu pro zlepšení malířských dovedností. Např. malé povídání o kompozici, perspektivě, základ teorie barev, jak vytvořit prostor v obraze a jak např. vytvořit plastický dojem v obraze.

Přineste si s sebou malířské potřeby a malířský stojan, případně stojan na stůl, který můžete po dobu kurzu mít uschovaný v prostorách KKC HP. Připravte si 1. hodinu námět na malbu. Vhodným námětem pro první obraz v kurzu je krajina, může to být ale i jiný libovolný námět. Projistotu si připravte 2-3 náměty, aby bylo z čeho vybírat. Můžete ale také začít již rozpracovaným obrazem nebo přinést hotový obraz a Oglé vám poradí, jak jej vylepšit, pokud bude třeba :-)

Kurz bude probíhat v malé skupě min 3 - max 10 osob a je možné po dohodě s lektorem domluvit v návaznosti na kurz ještě individuální konzultační hodiny.

Vyučující: akademický malíř Lukáš Junek s uměleckým jménem Ogle Yamni

Termín: každé pondělí od 20.1. do 24.2. 17:30 - 20:30. Kurz o 6 lekcích nebo předplatné o min 4 lekcích při pravidelné docházce 1 x týdně. Na webu je vypsána i možnost zakoupení jednotlivých lekcí. 

Adresa: Místní veřejná knihovna a Komunitní centrum, Náchodská 754, Praha 9 - Horní Počernice

Délka kurzu: 6 lekcí po 3 hod, 15 hod.

Cena: 1800 - 2700 Kč, 450 Kč/lekci při předplatném min 4 lekce

1 800,00 Kč
Please select variants first