Keramika a hrnčířství pro začátečníky

Vyprodáno

Přijďte na 1 lekci hrnčířství a keramiky pro začátečníky. Vyzkoušíte si a naučíte se základy hrnčířství, na kterých budete moct pracovat dále doma a rozvíjet je. Nebo můžete přijít na jednotlivé lekce opakovaně. Můžete si také něco vymodelovat z hlíny dle vlastní fantazie. Více informací o kurzu hrnčířství pro začátečníky:

Vážení přátelé a milovníci hlíny, bláta a špinavých rukou. V tomto kurzu se seznámíte s technikou točení z volné ruky na hrnčířském kruhu. Naučíte se centrovat, tvořit dno, táhnout kachlici, tvarovat, práci s čepelí.

Každý člověk má své tempo a své potřeby při učení a ty budou individuálně podporovány a rozvíjeny. Dále se naučíte technice obtáčení, uchacení, retušování. Výuka technik dekorování budou součástí kurzu a budou šité na míru každému jedinci podle jeho výtvarného cítění a projevu. Součástí kurzu je poznání a respektování technologických postupů a technologie keramiky při vytváření.

Podle toho, jak nám to půjde od ruky, vytvoříme misky, květináčky, hrníčky, vázičky, džbánky. Výrobky si budete provázet a posouvat k výpalu. Seznámíte se zásadami a technikami glazování. Radost z vlastní tvorby Vás bude provázet po celý čas.

Setkávat se budeme ve dvouhodinových lekcích, celkem osmkrát.

Těšíme se na Vás a čas společně strávený v radosti a pohodě.

Kurz bude probíhat v malé skupině, min 3 - max 6 lidí. Mohou se zúčastnit i rodiče/prarodiče s dětmi staršími 10-12 let, vyšší 150 cm.

Termín: pondělí 14.10. - 9.12.2019, 2 hod. 14:00 - 16:00 nebo 16:00 - 18:00. Uveďte Vaše časové možnosti v objednávce.

V prostorách: Základní školy a střední školy waldorfská (ZŠ a SŠW)

Křejpského 1501, 149 00 Praha 4 - Opatov

Lekce: 2 hod

Cena: 480 Kč 

Vyučující: Zdeňka Němcová480,00 Kč
Please select variants first