Muzikoterapie

V celostní muzikoterapii používáme rámové (šamanské) bubny vyrobené v muzikoterapeutické kvalitě v Čechách, perkusní nástroje z celého světa. Uslyšíte i nástroje jiné - například ústní harfu, tibetské misky, buben džembe, gong, frčák a samozřejmě hlas. Nástroje jsou v přirozeném ladění. Proto mohou hrát všichni spolu a nemusí nic umět.

Hlasová terapie - Terapie zpěvem

Přijďte odstranit své zábrany mluvit nebo zpívat. Naučte se přirozenému zpěvu. Začněte volně dýchat. Můžete být úplní začátečníci ve zpěvu i pokročilí zpěváci.

Chcete začít znovu zpívat bez zában volně a přirozeně jako dítě? Potřebujete se zbavit trémy při hlasovém projevu? Používáte svůj hlas při práci a chcete se naučit přirozeně a volně mluvit? Trpíte některou z poruch hlasivek a chcete se naučit jim ulevit? Chcete pocítit, jak se při laskavém vedení můžete přirozeně vyjádřit.

Lekce muzikoterapie

Muzikoterapie hudebními nástroji

každý pátek 17:00 - 18:30

Muzikoterapeutické Workshopy

o vybraných víkendech  

Uvolni svůj hlas

skupinový workshop o vybraných víkendech

Aktuální kurz a workshopy

Muzikoterapeutický workshop pro školy

Muzikoterapeutický workshop pro děti a mladé (žáky a studenty), kteří chtějí se svým školním kolektivem prožít hudbu jinak než jsou zvyklí a experimentovat s hudebními nástroji. Termín: dle dohody Délka workshopu: 2 hod, možnost více lekcí Cena: 2000 Kč za celou skupinu (max 10 osob), včetně materiálu Vyučující: Daniela Jeníčková

2 000,00 Kč

Den uměleckých terapií v ART MUNDO 15.3.

Přijďte si odpočinout a nasát novou energii při celostní muzikoterapii s Danielou Jeníčkovou  a podpořte svou kreativitu, hravost a radost ze života při prožitkovém arteterapeutickém malování se Zuzanou Zachovou a při  dramaterapii  s Terezou Kožíkovou . Den uměleckých terapií můžete využít v rámci osobního rozvoje, prevence syndromu vyhoření nebo inspirace pro aktivizační činnosti v sociálních službách. Nabízíme všem pracovníkům přímé péče získat vhled do uměleckých terapií během jednoho dne. Nabídka je vhodná pro aktivizační pracovníky, ergoterapeuty, sociální pracovníky, ale i pracovníky v sociálních službách. Pracovníci v pomáhajících profesích zde mohou načerpat inspiraci pro přímou práci s klienty a zároveň si díky uměleckým terapiím najít možnost jak preventivně pracovat sám se sebou, aby se nedostavil syndrom vyhoření. Během artererapeutického workshopu budou nejprve vysvětleny techniky arteterapie používané při výtvarné expresi (přístup bez interpretací děl), další část bude sebezkušenostní, zážitková. Cena za 3 workshopy: 1480 Kč, včetně výtvarného materiálu a zapůjčení muzikoterapeutických nástrojů. Termín: neděle 15.3.2020 od 9 do 18:30. Program:  9 - 12 Celostní muzikoterapie s Danielou Jeníčkovou 13 - 15:30 Arteterapie se Zuzanou Zachovou 16 - 18:30 Dramaterapie s Terezou Kožíkovou Délka workshopů: 8 hodin celkem

1 480,00 Kč

Začni zpívat svobodně jako dítě

Přijďte odstranit své zábrany mluvit nebo zpívat. Naučte se přirozenému zpěvu. Začněte volně dýchat. Můžete být úplní začátečníci ve zpěvu i pokročilí zpěváci. Chcete začít znovu zpívat bez zában volně a přirozeně jako dítě? Potřebujete se zbavit trémy při hlasovém projevu? Používáte svůj hlas při práci a chcete se naučit přirozeně a volně mluvit? Trpíte některou z poruch hlasivek a chcete se naučit jim ulevit? Chcete pocítit, jak se při laskavém vedení můžete přirozeně vyjádřit. Hlasová terapie s Janou Lewitovou je na pomezí mezi fyzioterapií a hlasovou terapií. Pomocí určitých jemných hmatů a hlasových cvičení Jana Lewitová dosahuje uvolnění napětí, výdechu, podvědomých blokád a nepřirozených návyků, které brání volnému dýchání a spontánní, funkční tvorbě hlasu. Postupně začnete vnímat svůj dech, své tělo a možnosti svého hlasu, o kterých někdy vůbec nevíte. Tento pozvolný proces rozvíjení zpěvu přináší zpravidla i zlepšení hudebního sluchu, vnímání vlastního těla i emocí. Zpěvem se pak můžeme osvobodit, radovat, smát se a plakat tak, jak to lidé dělali od pradávna. Hlasová terapie je většinou osvobozující proces, nejen proto, že zpíváte, ale protože se díky ní přirozeně zbavíte napětí a mimovolně začnete lépe dýchat. Termín:   15.3.2020  9:00 - 12:00 Workshop bude probíhat v malé skupince 3 - 6 (max 8) osob. Umístění: ART MUNDO, Jungmannova 17. Vyučující: Jana Lewitová

600,00 Kč

Muzikoterapie - workshop

Celostní muzikoterapie pro Vás Máte málo času odpočívat? Chcete zažít muzikoterapii a její působení hudebními nástroji? Vyzkoušejte celostní muzikoterapii. Nechte na sebe působit rytmus a vibrace hudebních nástrojů včetně alikvotních tónů, které zklidňují a léčí. Můžete jen poslouchat, ale můžete být i aktivní. Ovšem nic není povinné. Mluvíte-li , můžete zpívat, ale i ti co nemluví, mohou. Rytmus je vám dán tepem srdce. Kdo je schopen se hýbat, může hrát na hudební nástroje. Ten kdo schopen není, je také účastníkem celostní muzikoterapie. Celostní muzikoterapie Lubomíra Holzera je pro všechny vhodná. Nikdo se nemusí bát, že mu něco nejde, neumí, stydí se. Můžete si vybírat nástroje, ale může používat jen to, co má stále u sebe - ruce, nohy, hlas. Celostní muzikoterapie pomáhá k odpočinku, léčení a přináší radost. Setkání je určené pro každého. Těším se na Vás. Daniela Jeníčková Termín: jaro 2020 sobota nebo neděle, 15:30 - 18:30 Délka workshopu: 3 hod Cena:  700 Kč.  Pro rodiče s dětmi: vhodné i pro děti starší 8 let. 

700,00 Kč

Muzikoterapie hudebními nástroji

Celostní muzikoterapie pro Vás Máte málo času odpočívat? Chcete zažít muzikoterapii a její působení hudebními nástroji? Vyzkoušejte celostní muzikoterapii: Nechte na sebe působit rytmus a vibrace hudebních nástrojů včetně alikvotních tónů, které zklidňují a léčí. Můžete jen poslouchat, ale můžete být i aktivní. Ovšem nic není povinné.  Mluvíte-li , můžete zpívat, ale i ti co nemluví, mohou. Rytmus je vám dán tepem srdce. Kdo je schopen se hýbat, může hrát na hudební nástroje. Ten kdo schopen není, je také účastníkem celostní muzikoterapie. Celostní muzikoterapie Lubomíra Holzera je pro všechny vhodná. Nikdo se nemusí bát, že mu něco nejde, neumí, stydí se. Můžete si vybírat nástroje, ale může používat jen to, co má stále u sebe - ruce, nohy, hlas. Celostní muzikoterapie pomáhá k odpočinku, léčení a přináší radost. Setkání je určené pro každého. Těším se na Vás. Daniela Jeníčková Termín:  každý pátek, 17 - 18:30 hod, nutnost rezervace předem, min 2 osoby. Délka lekce: 1,5 hod Cena: 400 Kč Pro rodiče s dětmi: Vhodné pro děti starší 8 let. Slevy: Dítě v doprovodu rodiče platí 50 % ceny. Senioři: 10 %. Studenti a mladiství: 25 %.

400,00 Kč

    Kurzy muzikoterapie jsou plánovány pro malé skupiny osob do 12 lidí. Rodiče nebo prarodiče s sebou mohou vzít své dítě. Pro děti platí 25% sleva.

    Kurzy muzikoterapie jsou určeny pro širokou veřejnost.

    Online rezervace

    Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.