MALOVÁNÍ

Umělecké lekce v našem ateliéru rozvíjí tvořivost a základní i pokročilé umělecké techniky. Věříme, že každý člověk má možnost rozvíjet své umělecké schopnosti. Ve našich kurzech vás provázíme a podporujeme, abychom podpořili umělce, kterého v sobě máte.

Kurzy jsou rozděleny do tří úrovní pokročilosti: začátečníci, středně pokročilí a pokročilí. Můžete si také vybrat z kurzů arteterapeutických. Nebo z lekcí s akademickým malířem.

Kurzy pro začátečníky jsou určeny lidem, kteří nemají žádné zkušenosti s kresbou a malbou. Kurz pro středně pokročilé je pro ty, kteří již absolvovali alespoň jeden kurz kreslení. Kurz pro pokročilé je pro ty, kteří již absolvovali kurzy kreslení a malby.

Malování akrylovými barvami

1 lekce malování akrylovými barvami pro ty, co již mají nějakou zkušenost s malbou či kreslením. Pracujeme s různými motivy, krajinami, zátišími, portréty. Přijďte vyzkoušet 1 lekci a uvidíte, jestli se budete chtít přihlásit do pravidelného kurzu s předplatným na 5 - 10 lekcí. Termín: Každy čtvrtek od 18:00 - 20:00 Vyučující : Katerina Bohac Linares Cena : včetně materiálu. Jednotlivá lekce 390 Kč. Při předplatném 350 Kč/lekci.

350,00 Kč 450,00 Kč

Olejomalba

Tento kurz je vytvořen pro zájemce, kteří již mají zkušenosti s malováním a chtějí se naučit a rozvíjet techniku olejomalby. Témata k malování: zátiší, krajina a portrét. Přijďte vyzkoušet 1 lekci a uvidíte, jestli se budete chtít přihlásit do pravidelného kurzu s předplatným na 5 - 10 lekcí. Termín:   Každý čtvrtek. 18 - 20 hod. Vyučující : Katerina Bohac Linares Cena : včetně materiálu. Jednotlivá lekce 390 Kč. Při předplatném 350 Kč/lekci.

390,00 Kč 450,00 Kč

Kreslení a malování pravou mozkovou hemisférou

Jedinečný kurz kreslení a malování pravou mozkovou hemisférou. Jediný kurz na trhu, ve kterém si během jednoho víkendu rozvinete své schopnosti v kreslení i malbě. Budete se učit kreslit, vyzkoušíte si kresbu uhlem, malbu tuší, malbu akvarelem a akrylem. Při výuce jsou využity techniky zapojení a rozvoje pravé mozkové hemisféry. Kurz je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Každý si v něm najde své :-) Kurz je doporučován dospělým, kteří chtějí rozvinout schopnosti svého mozku. V běžném životě využíváme více levou mozkovou hemisféru, která vše organizuje, počítá a provádí všechny racionální funkce. Pravá mozková hemisféra zodpovídá za kreativitu, vše iracionální, je intuitivní, přemýšlí v obrazech, symbolech a citech. Má schopnost představivosti, fantazie prostoru i perspektivy. Prostřednictvím malby a kresby napomáháme našemu mozku rozvinout jeho schopnosti. Termíny:  Únor: 8. 2.-9. 2. 2020 Březen: 7. 3.-8. 3. 2020 Sobota - neděle / 9:30 - 18:00 Délka kurzu : víkendový kurz, 16 hodin výuky, 2 dny po 8 hodinách, od 9:30 hod do 18:00 hod včetně hodinové pauzy na oběd. Vyučující : Katerina Bohac Linares Cena : včetně materiálu, k dispozici káva, čaj. Nyní za 1399 Kč. 

1 399,00 Kč 2 520,00 Kč

Maluj s malířem

Lekce malby pod vedením akademického malíře Lukáše Junka s uměleckým jménem Ogle Yamni. Lekce jsou vhodné pro ty, co již nějaký čas malují a chtějí se pod odborným vedením zdokonalovat, jsou vhodné spíše pro pokročilé a středně pokročilé malíře.  Ogle maluje primárně olejovými barvami a zná i techniky starých mistrů používané v restaurátorství. Může Vám poradit, jak posunout Vaši techniku olejomalby způsobem, který by Vás nenapadl. Pokud chcete malovat akrylem nebo akvarelem, také je to možné. Každý malíř v kurzu bude pracovat na svém díle a svém motivu a Oglé jej bude malbou provázet k lepšímu výsledku. Zároveň se v kurzu budou probírat témata, která vyvstanou z potřeby účastníků kurzu pro zlepšení malířských dovedností. Např. malé povídání o kompozici, perspektivě, základ teorie barev, jak vytvořit prostor v obraze a jak např. vytvořit plastický dojem v obraze. Přineste si s sebou malířské potřeby a na 1. hodinu námět na malbu. Vhodným námětem pro první obraz v kurzu je krajina, může to být ale i jiný libovolný námět. Projistotu si připravte 2-3 náměty, aby bylo z čeho vybírat. Můžete ale také začít již rozpracovaným obrazem nebo přinést hotový obraz a Oglé vám poradí, jak jej vylepšit, pokud bude třeba :-) Kurz bude probíhat v malé skupě min 3 - max 10 osob a je možné po dohodě s lektorem domluvit v návaznosti na kurz ještě individuální konzultační hodiny. Vyučující: akademický malíř Lukáš Junek s uměleckým jménem Ogle Yamni Termín:  každý čtvrtek od 9.1.2020 17:45 - 20:15. Nutnost rezervace lekce předem. Délka lekce:  1 lekce po 2,5 hod. Cena:  500 Kč Vánoční nabídka, jinak 565 Kč. Možnost předplatného o min. 5 lekcích při pravidelné docházce 1 x týdně se slevou na 460 Kč/lekci.

500,00 Kč 565,00 Kč

Malování s malířem

Kurz malby pod vedením akademického malíře Lukáše Junka s uměleckým jménem Ogle Yamni. Kurz je vhodný pro ty, co již nějaký čas malují a chtějí se pod odborným vedením zdokonalovat, je vhodný spíše pro pokročilé a středně pokročilé malíře. Ogle maluje primárně olejovými barvami a zná i techniky starých mistrů používané v restaurátorství. Může Vám poradit, jak posunout Vaši techniku olejomalby způsobem, který by Vás nenapadl. Pokud chcete malovat akrylem nebo akvarelem, také je to možné. Každý malíř v kurzu bude pracovat na svém díle a svém motivu a Oglé jej bude malbou provázet k lepšímu výsledku. Zároveň se v kurzu budou probírat témata, která vyvstanou z potřeby účastníků kurzu pro zlepšení malířských dovedností. Např. malé povídání o kompozici, perspektivě, základ teorie barev, jak vytvořit prostor v obraze a jak např. vytvořit plastický dojem v obraze. Přineste si s sebou malířské potřeby a na 1. hodinu námět na malbu. Vhodným námětem pro první obraz v kurzu je krajina, může to být ale i jiný libovolný námět. Projistotu si připravte 2-3 náměty, aby bylo z čeho vybírat. Můžete ale také začít již rozpracovaným obrazem nebo přinést hotový obraz a Oglé vám poradí, jak jej vylepšit, pokud bude třeba :-) Kurz bude probíhat v malé skupě min 3 - max 10 osob a je možné po dohodě s lektorem domluvit v návaznosti na kurz ještě individuální konzultační hodiny. Vyučující:  akademický malíř Lukáš Junek s uměleckým jménem Ogle Yamni Termín: každý čtvrtek od 9.1.2020 17:45 - 20:15. Cena je za předplatné o 5 lekcích při pravidelné docházce 1 x týdně. Do kurzu je možné se přidat kdykoli v jeho průběhu. Na webu je vypsána i možnost zakoupení jednotlivých lekcí. Délka kurzu:  5 lekcí po 2,5 hod, 12,5 hod. Cena: 2300 Kč

2 300,00 Kč 2 820,00 Kč

Malování modelování hrou pro rodiče s dětmi

Kurz využívající arteterapeutických technik pro navození nového rámce prožitku při malbě a modelování. K rozvoji kreativity, odstranění zábran výtvarného vyjádření, spojující rodiče s dětmi při společné tvůrčí činnosti. Vhodné pro rodiče s dětmi ve věku od 6 let do 12/15 let. Malování v malé skupince 2 - 6 rodičů s dítětem v příjemném prostředí ART MUNDO - Latin Art Gallery v centru Prahy. Jednotlivé lekce na objednávku s rezervací předem. Lekce se uskuteční pro 2 - 6 rodičů s dítětem od ledna 2020. Délka jedné lekce: 1,5 hod, každý čtvrtek od 16:00 do 17:30 nebo dle domluvy. Cena: 450 Kč pro rodiče s 1 dítětem včetně materiálu. Rodič se 2 dětmi: 600 Kč. Vyučující: Zuzana Zachová

450,00 Kč

Prožitkové malování

Relaxačně zážitkový kurz. Experimentování s malířskými (pastel, akryl, akvarel) a arteterapeutickými technikami (jako je hra smyslů, výtvarný prožitek pocitů, techniky denního snění). Příležitostná kombinace práce s hlínou. Termín: Dle domluvy pro min. 3 osoby. Celý kurz nebo jednotlivé lekce. Počet lekcí: 8 po 1,5 hod Cena: celý kurz 2980 včetně materiálu. Jednotlivá lekce 400 Kč. Lekce proběhne ve skupince min 2 - max 10 lidí. Vyučující: Zuzana Zachová

400,00 Kč

Relaxační malování s autogenním tréninkem

Přijďte zrelaxovat malbou i řízenou relaxací. Lekce kombinuje relaxační techniky arteterapie s výukou provádění autorelaxace. V každé lekci nácvik seberelaxačních dovedností, zklidnění, vnímání těla, zjemnění.  Následná relaxace malbou. Čeká nás harmonický obraz, pozitivní stimulace smyslů a pocitů, léčivý obraz a mnoho dalšího. Termín: dle domluvy pro min 3 osoby.  Délka lekce:  1,5 hod Cena: 400 Kč včetně materiálu. Celý kurz 2980 včetně materiálu.  Pro rodiče s dětmi: Vhodné pro děti starší 7 let.   Dítě v doprovodu rodiče platí 50 % ceny. Lekce proběhne ve skupince min 3 - max 10 lidí. Vyučující: Zuzana Zachová

400,00 Kč 450,00 Kč

Zažij proměnu

Arteterapeutický cyklus dle Claase Hoffmana, německého arteterapeuta, s napojením se na své pocity, jejich vyjádření, prožitek, proměnu a kultivaci malbou a modelováním. Spojením terapeutického působení malby a práce s hlínou si na každé hodině si vymodelujete jedno dílo z hlíny a namalujete jeden obraz. Zažijete proměnu a uvolnění pocitů. Nedochází k interpretaci děl. Celý kurz má pozitivní zaměření, klade důraz na pozitivní sebepřijetí, spokojenost a radost z tvorby.  Termín: Dle domluvy pro min. 2 osoby. Počet lekcí: 8 po 2 hod Cena včetně materiálu: 3757 Kč pro první 4 přihlášené. Jinak 4420 Kč. Vyučující: Zuzana Zachová Kurz bude probíhat ve skupince min 2 - max 10 lidí.

3 757,00 Kč 4 420,00 Kč

Malířské techniky pro pokročilé

Cílem tohoto kurzu je naučit se odborné malířské techniky, jako jsou: mramorování, patinování a stará malba na plátně i na dřevě, základní benátský štuk a zlatá fólie. V každé lekci bude vysvětlena historie této techniky a bude použita na vhodných plochách. Kurz je zaměřen na osoby se znalostí malby. Termín:  sobota - neděle 5.10 - 6.10  / 9:30 - 18:30 sobota - neděle 2.11 - 3.11 / 9:30 - 18:30 sobota - neděle 30.11 - 1.12  / 9:30 - 18:30 Délka kurzu : víkendový kurz, 2 dny po 8 hodinách, od 9:30 hod do 18:00 hod včetně hodinové pauzy na oběd. Vyučující : Katerina Bohac Linares Cena : včetně materiálu. Nyní za 2420 Kč pro první 4 přihlášené.

2 420,00 Kč 2 999,00 Kč

    Všechny kurzy probíhají v malé skupině (2 / 4 - 10 osob) v prostorách ateliéru Art Mundo - Latin Art Gallery. Máme zde pro vás připraveno všechno potřebné pro rozvoj vaší tvořivosti. Zveme vás k návštěvě nebo na ukázkovou lekci.

    Online rezervace

    Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.