LINORYT

Lektorka Marta Červáková Vás ve svých workshopech seznámí s grafickými technikami od jednoduché frotáže přes materiálový tisk po linoryt. Připravila pro Vás dva na sebe navazující kurzy, které můžete navštívit i samostatně. Linoryt a experimentální tiskové techniky. Navíc připravila sobotní workshop vazba zápisníku. 

  Na workshopu s názvem EXPERIMENTÁLNÍ TISKOVÉ TECHNIKY si přichystáme matrici, ze které vznikne jedinečný otisk. Možná se vrátíme do dětských let a metodou frotáže vytvoříme otisky různých předmětů (je vítáno si na kurz přinést různé materiály se zajímavou strukturou). Tento kurz je vhodný jak pro ty, kteří chtějí jen nahlédnout do světa tisku, tak pro zkušené výtvarníky, kteří mohou formou experimentu nalézt nové inspirační zdroje pro svou tvorbu. Tématem kurzu bude krajina, záleží na vás, zda ta vnější, třeba oblíbený kraj, nebo vaše vnitřní. Výstupem budou různé materiálové zkoušky a monotyp krajiny.

  Navazující kurz LINORYT bude zaměřen na techniku tisku z výšky, která vychází z tradice dřevořezu a dřevorytu. Místo dřeva bude naší matricí lino vhodné pro tento účel. Budeme pracovat s rydly, pomocí kterých svůj vlastní námět do lina vyryjeme. Budeme tisknout ručně, bez zvláštních nástrojů, to proto, abyste si po skončení kurzu mohli vytvářet další otisky doma z matrice, kterou si odnesete. Formátem může být pohlednice nebo přání, které můžete věnovat třeba blízkým při zvláštní příležitosti.

  Na workshopu ZÁPISNÍK / CESTOVNÍ DENÍK nebudeme provádět složitou vazbu, ale vyrobíme si pěkné desky s kapsami. Desky zápisníku budeme polepovat knihařským plátnem nebo papírem (je možno si vyzdobit vlastním způsobem). Do nich si ušijeme sešity, které se do desek vloží a dají se po zaplnění obměnit. Vznikne tak variabilní zápisník třeba na vzpomínky z cest. Během workshopu se seznámíte se základními knihařskými nástroji, materiály a vlastnostmi papíru.

  Kategorie

  Online rezervace

  Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.