Ivanna Kochmar

Umělkyně Ivanna Kochmar se narodila v roce 1978 v Ivano-Frankivsku, Ukrajina.

Od dětství ji fascinovaly barvy, světlo a stíny. Proto zdrojem inspirace pro umělkyni byly dětské sny a fantazie, které se proměňují v umělecké vize reality. V roce 1994 ukončila střední uměleckou školu. V roce 2006 absolvovala Přikarpatskou národní univerzitu jména Vasylja Stefanyka a získala vysokoškolské vzdělání v oboru filologie.

Působila jako učitelka ukrajinského jazyka a literatury v hudebním učilišti a jako vedoucí kroužku malby pro děti sirotky. Učitelská činnost přispěla k rozvoji vnímání vnějšího prostředí přes optiku dětské duše, a vnitřní pocit'ování krásy ukazuje na hloubku a zajímavost uměleckého světa Ivanny Kočmar.

Umělecké obrazy jsou proto zrcadlením její osobního rafinovaného světa a proměňují ho do barev.

Osobnost Ivanny je poněkud mistická, umělkyně má multinadání - náchylnost k malířství a lyrice. Mnohé její obrazy fascinují pozitivní a štědrou energií. Jsou rozmanité, mají vlastní paletu barev a obraznost, umělkyně hledá v malířství nové cesty a vyvolává svým uměním příjemné pocity. Její obrazy jsou jako ladička, která ladí duši na vnímání tenkých vibrací barev, světla, stínů, vody, nebe, očí...

Ivanna pracuje v technice olejové malby, ikonopisu, grafiky a ilustrace.
Její obrazy jsou v soukromých sbírkách na Ukrajině, v České republice, ve Francii, Španělsku, Polsku, USA.

Vladimir Kochmar
architekt